Okna przesuwno - nawiewne

 

Obecnie – zamiast tradycyjnych okien rolnicy wykorzystują bardziej funkcjonalne rozwiązania, pozwalające zwiększyć efektywność zarówno wentylacji budynku, jak i jego doświetlania.

 

Najczęstszym przez rolników wybieranym materiałem jest poliwęglan kanalikowy. Dzięki zdolności przepuszczenia światła w ciągu dnia stanowi dodatkowy element doświetlający. Jego konstrukcja eliminuje efekt skraplania się pary wodnej, co było częstą przypadłością tradycyjnych okien.

 

Przy montażu okien przesuwno – nawiewnych instaluje się szczotki uszczelniające konstrukcję, co pozwala na ograniczenie przeciągów i strat ciepła w miesiącach zimowych. Poliwęglan może być wykorzystywany w formie np. uchylnych wlotów powietrza usytuowanych pod okapem. Ze względu na niewielką szerokość spełnia on bardziej funkcję wentylacyjną niż oświetleniową. Większy dostęp światła zapewniają przesuwno – nawiewne okna montowane na szynach, które najbardziej przypominają okna inwentarskie. Jednak najwięcej powietrza i światła wprowadzają do budynku kurtyny poliwęglanowe stanowiące pas o określonej szerokości, biegnący przez całą ścianę boczną budynku.

 

Zapraszamy…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyrights NEXT
Made by CESIN